پاسخگو صبح ها شنبه دوشنبه چهارشنبه بعداز ظهر ها دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت صبح ها 08:15 تا 09:00 بعدازظهر ها 15:00 تا 16:00 به مدت صبح ها 45 دقیقه بعدازظهرها 55 دقیقه

تاثیر سن در سیستم ایمنی

برنامه "پاسخگو" رادیو سلامت از گروه "تغذیه و سلامت" با حضور دکتر شیما جزایری روی آنتن رفت. ایشان در این برنامه گفت: عوامل مختلفی بر سیستم ایمنی تاثیر می گذارند. یکی از عوامل سن است.

1399/12/02
|
08:23

دکتر شیما جزایری گفت: افرادی که سن آنها بالای 65 سال است نسبت به عفونت ها بسیار حساس هستند. حتی اثر بخشی واکسن در این افراد متفاوت است. دیده شده است تقریبا کارایی تمام سلول های ایمنی تحت تاثیر سن کمی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل سالمندانی که به کووید مبتلا می شوند بیشتر بستری می شوند و مرگ و میر بالاتری دارند.
وی ادامه داد: مطالعات نشان می دهند این افراد با راهکارهایی می توانند سیستم ایمنی خودشان را تا حدودی بهبود ببخشند. یک عامل خیلی مهم شیوه زندگی است. مطالعاتی به طور اختصاصی در مورد فیتوکمیکال ها انجام شده است. فیتوکمیکال ها موادی هستند که در گیاهان، سبزی ها و میوها یافت می شوند. هر چند این مواد ضروری نیستند اما بسیار مفید هستند. برخی از آنها مثل رزوراترول که سیستم ایمنی سالمندان را تقویت می کنند در بادام زمینی، انگور، کرنبری، شکلات تلخ و کاکائو وجود دارند.
عضو هیات علی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: به طور کلی تمامی پلی فنول ها که در میوه ها سبزی ها وجود دارند در تقویت سیستم ایمنی بسیار موثر هستند. به همین جهت توصیه می شود افراد 3 واحد سبزی و 2 واحد میوه در روز استاده کنند. منظور از یک واحد میوه، یک میوه متوسط است. یک واحد سبزی هم یک لیوان سبزی خام و نصف لیوان سبزی پخته است. بهتر است افراد سبزی های متنوع با رنگ های مختلف مخصوصا نارنجی و قرمز که حاوی بتاکاروتن بوده و بسیار مفید است و نیز سبزی های برگ سبز که حاوی اسید فولیک هستند مصرف کنند. همچنین تاکید شده است حبوبات در رژیم غذایی گنجانده شود. حبوبات بخصوص اگر با غلات استفاده شوند از منابع خیلی خوب پروتئین ها هستند. همچنین حبوبات از منابع بسیار خوب املاح و ویتامین ها و فیبر هستند. در راهنماهای غذایی جدید در کشور ما حبوبات و مغز ها به عنوان یک گروه غذایی جدید در نظر گرفته شده اند. حبوبات و مغز ها در پیشگیری از خیلی از بیماری ها مثل آلزایمر و سکته مغزی نیز موثر هستند و توصیه می کنیم که افراد حداقل چهار روز در هفته آنها را مصرف کنند.

دسترسی سریع
پاسخگو