پاسخگو صبح ها شنبه دوشنبه چهارشنبه بعداز ظهر ها دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت صبح ها 08:15 تا 09:00 بعدازظهر ها 15:00 تا 16:00 به مدت صبح ها 45 دقیقه بعدازظهرها 55 دقیقه

تغذیه مبتلایان به کووید 19

برنامه "پاسخگو" رادیو سلامت به طور زنده و با حضور دکتر فریبا کوهدانی روی آنتن رفت.

1399/11/16
|
12:57

دکتر فریبا کوهدانی در برنامه پاسخگوی رادیو سلامت درخصوص تغذیه مبتلایان به کووید 19 گفت: تغذیه مبتلایان به کووید 19 بسته به شرایط آنها متفاوت است. ممکن است عده ای از بیمارانی که از بیمارستان ترخیص شده اند به دلیل استفاده از وسایل کمک تنفسی آزردگی هایی در نای و قسمت های ابتدایی مری داشته باشد و یا عضلات این ناحیه ضعیف شده باشد به همین دلیل خوردن و بلع برای این افراد مشکل است. بهتر است از غذاهای نرم و لقمه های کوچک استفاده کنند. آهسته غذا بخورند و لقمه ها را کامل بجوند. همچنین اگر لازم باشد با مقداری مایعات و آب بلع را انجام دهند. نکته مهم این است که در حالت خوابیده چیزی نخورند و حالت نشسته داشته باشند چون ممکن است مواد غذایی وارد مجاری تنفسی آنها شود. در ضمن تا نیم ساعت بعد از خوردن غذا حالت نشسته داشته باشند که احتمال بازگشت غذا کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد: افرادی که بی اشتها هستند لازم است از وعده های بسیار کوچک بر حسب میزان اشتها استفاده کنند و اگر خیلی بی اشتها هستند مکمل مصرف کنند. همچنین افردی که جراحت در مسیر تنفسی ندارند می توانند برای افزایش اشتها از محرک های اشتها مثل لیموترش تازه و نارنج تازه استفاده کنند.
استاد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد: منابع امگا 3 که غنی ترین آنها مواد غذایی دریایی هستند به جز نقشی که در پیشگیری دارند به بهبود بیماران کمک می کنند. مبتلایان به کرونا باید به میزان کافی مایعات مثل آب، آب میوه، شیر گرم، چای کمرنگ، سوپ های مغذی( حاوی مرغ، انواع سبزی و جو کامل) بخورند. خوردن این مواد راحت است و در ضمن آب و مواد مغذی مورد نیازشان را تامین می کند.
دکتر کوهدانی تاکید کرد: نکته مهم این است که در مبتلایان باید میزان دریافت انرژی را محدود کرد و به تدریج و در طی زمان میزان مصرف مواد غذایی را افزایش داد. مبتلایان به کرونا نباید غذاهای چرب بخورند. خوردن غذاهای چرب باعث تشدید بیماری می شود. نوع روغن مصرفی بهتر است زیتون، کلزا یا کانولا باشد. روغن کلزا منبع خوبی برای ویتامین E و امگا 3 نیز هست. گوشت قرمز باید کمتر مصرف شود. مصرف منابع ویتامین C مثل مرکبات به شرط این که ترشی آنها آزار دهنده نباشد توصیه می شود. البته کلم بروکلی و فلفل دلمه ای و انواع سبزی نیز حاوی این ویتامین هستند. در ضمن توصیه به مصرف ویتامین A هم شده است. این ویتامین و یا پیش سازش را می توان از سبزی ها، لبنیات و زرده تخم مرغ به دست آورد. البته سفیده تخم مرغ هم منبع بسیار خوبی از پروتئین با کیفیت است که مصرف آن برای این بیماران توصیه شده است. پروتیئن ها یی مانند غذاهای دریایی منبع خوبی از سلنیوم و روی نیز هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند. مصرف آجیل ها به شرط این که شور نباشند می تواند علاوه بر مزایای متعدد در تامین ویتامین Eمورد نیاز نیز کمک کنند.

دسترسی سریع
پاسخگو