آمادگی حداکثری بیمارستان‌های ناجا برای درمان بیماران کرونایی

فرمانده نیروی انتظامی با صدور پیامی از آمادگی حداکثری بیمارستان‌های ناجا برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران و مراجعان کرونایی در سطح کشور خبر داد.

1399/07/19
|
09:43

در متن پیام سردار سرتیپ «حسین اشتری» آمده است: در پی صدور فرمان فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اختصاص امکانات بهداشتی نیروهای مسلح به ستاد ملی مبارزه با کرونا؛ نیروی انتظامی نیز با تخصیص ظرفیت بیمارستان های خود برای درمان بیماران کرونایی و نیز بهره گیری از تمامی ظرفیت ها، امکانات و تجهیزات دوشادوش مدافعان سلامت در میدان مقابله با کرونا حضور دارد.

بر همین اساس، بیمارستان های ناجا در راستای خدمات دهی مطلوب به بیماران و مراجعان آمادگی حداکثری دارد و هیچ محدودیتی در پذیرش بیماران کرونایی وجود ندارد؛ از سوی دیگر روند درمان بیماران تا حصول اطمینان از بهبودی کامل با جدیت دنبال و پیگیری می شود.

در این شرایط سخت، شاهد ایثار و از خودگذشتگی کارکنان نیروی انتظامی بالاخص مجموعه بهداشت و درمان ناجا هستیم که با جانفشانی و روحیه ایثارگری پا به میدان گذاشته اند که در جریان اجرای این ماموریت تعدادی از همکارانم به فیض شهادت نائل آمده اند.
بر اساس این گزارش،‌ سردار «محمدرضا حسینی» معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی نیز از آمادگی بیمارستان‌های ناجا برای پذیرش بیماران کرونایی بدون هیچ محدودیتی در نوع بیمه خبر داد.
وی اظهار کرد: در پی صدور فرمان مقام معظم رهبری به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر اختصاص امکانات بهداشتی نیروهای مسلح در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا، امروز صبح جلسه‌ای در ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست سردار عراقی‌زاده تشکیل و تمهیدات لازم در خصوص پذیرش بیماران در بیمارستان‌های نیروهای مسلح اتخاذ شد.

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا تصریح کرد: بر این اساس به بیمارستان‌های نیروی انتظامی نیز ابلاغ شد که ظرفیت خود را برای درمان بیماران کرونایی اختصاص داده و تمهیدات لازم نیز در بحث دارو، مواد مصرفی، لباس‌های حفاظتی و سایر مواد مورد نیاز اندیشیده و انجام شد.

وی اعلام کرد: 9 بیمارستان نیروی انتظامی در سطح کشور با 1050 تخت آمادگی پذیرش بیماران کرونایی را دارد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

سردار حسینی گفت: پذیرش برای تمامی بیمه‌ها اعم از سلامت، تکمیلی و... فراهم است و هیچ محدودیتی در پذیرش بیماران کرونایی از سوی بیمارستان‌های نیروی مسلح وجود ندارد.

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا با بیان این مطلب که مجموعه بهداشت و درمان نیروی انتظامی تاکنون 3 شهید از جمله یک متخصص مغز و اعصاب، یک پرستار و یک بهیار را در راه درمان بیماران کرونایی تقدیم کرده است، از آمادگی تمام بیمارستان‌های ناجا برای پذیرش بیماران کرونایی خبر داد

دسترسی سریع